گذشته را کامل کنید تا آینده را در آغوش بگیرید- اصل بیست و نهم موفقیت

0
48

اگر از شخصی عصبانی هستید، از او نارو خورده‌اید یا رنجشی از وی دارید، در حقیقت کسی که به شما آسیب رسانده خودتان هستید. به تمام این احساسات مانند گره خوردگی‌هایی در سیستم انرژی خود نگاه کنید که مانع از جریان یافتن انرژی‌تان به سمت ایجاد ارتباطات خوب، سلامت جسمی مناسب و موفقیت مالی در تجارت می‌شوند. بررسی این‌که حفظ خشم و نبخشیدن شخصی چگونه بر روی موفقیت‌تان اثرگذار می‌باشد کار بسیار ساده‌ای است. در این حالت شما انرژی کمتری خواهید داشت که به سمت جلو حرکت کنید و هر چیزی که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید با وجود این موانع در سیستم انرژی شما غیرقابل دسترس‌تر خواهند شد.

هنگامی‌که به صورت مدام احساس عصبانیت، آسیب دیدن، یا رنجش دارید حتی در صورتی‌که این احساسات زیر سطحی باشند شما تمایل دارید که موقعیت‌های جدید را نیز بر اساس این احساسات بسنجید. شما با افراد جدید ملاقات می‌کنید اما با شک و تردید، با دوستان، خانواده، و همکلاسی‌هایتان تمایلی به پیشبرد دوستی و عمیق شدن دوستی ندارید و به سلامت خود نیز با استرسی که دارید آسیب می‌زنید. هنگامی که این موانع انرژی را که سبب ایجاد احساسات منفی می‌شوند برطرف نمایید بیشتر در زمان حال زندگی می‌کنید و می‌توانید با دیگران به شیوه‌ای مثبت‌تر ارتباط برقرار ‌کنید، احساس بهتری نسبت به خود دارید و بیش از آنچه می‌خواهید جذب زندگی خود خواهید کرد.

Complete the Past to Embrace the Future
Complete the Past to Embrace the Future

شش مرحله در کتاب اصول موفقیت برای بخشش وجود دارد: (۱) تایید وجود خشم و نفرت، (۲) اعتراف به رنج و دردی که ایجاد شده است (۳) تایید ترس و شک‌هایی که ایجاد شده است (۴) قبول نقشی که خود در ایجاد این حالت یا ادامه یافتن این حالت داشته‌اید (۵) اذعان به آنچه می‌خواسته‌اید و نگرفته‌اید و سپس قرار دادن خودتان در جای دیگران و تلاش برای درک این‌که در آن زمان آن شخص از کجا آمده است و چه چیزی را از آن ملاقات می‌خواست با دید آن شخص و (۶) اجازه دادن به رفتن آن داستان و بخشیدن شخص. شما می‌توانید تپینگ را برای تایید، رهاسازی و حرکت از هر مرحله به مرحله دیگر به صورت موثرتر و آسانتر مورد استفاده قرار دهید.

چون تپینگ با ضمیر ناخودآگاه انسان کار می‌کند شما ممکن است دریابید که می‌خواهید این مراحل را بدون این ترتیبی که گفته شده است انجام دهید و می‌توانید با بروز هر احساس همان را تپینگ کنید. این روش درست است. اما مهم این است که در هر مرحله مطمئن شوید که احساس موجود در همان مرحله کاملاً پاک شده است تا کل فرایند بخشش بطور کامل و دقیق صورت پذیرد.

برگرفته از کتاب ” موفقیت و آرامش در دستان شما” اثر جک کنفیلد و پاملا برونر

ترجمه ساسان جعفرنیا

مطالب مرتبط:

مسئولیت ۱۰۰% زندگی خود را بر عهده بگیرید (اصل اول موفقیت)

 

لینک سفارش خرید کتاب موفقیت و آرامش در دستان شما اثر جک کنفیلد و پاملا برونر (به صورت پی دی اف)

افزودن دیدگاه