آموزش نوشتن پست در وردپرس

آموزش نوشتن پست در وردپرس برای پست گذاری و نوشتن مطلب در سایت وردپرسی، ابتدا وارد بخش مدیریت (پیشخوان) سایت شوید در ستون سمت راست اولین گزینه پیشخوان هستش و دومی نوشته ها که برای افزودن نوشته باید از طریق این گزینه اقدام کنیم.

new-post-in-wordpress1

این قسمت دارای چهار زیر مجموعه می باشد (‌همه نوشته ها , افزودن نوشته , دسته ها , برچسب ها).

manage-wordpress-post2 آموزش نوشتن پست در سایت وردپرس
آموزش نوشتن پست در سایت وردپرس

برای افزودن نوشته ی روی گزینه ی افزودن نوشته جدید کلیک کنید. با کلیک روی گزینه ی افزودن نوشته صفحه ای مثل تصویر زیر باز میشه که باید بخش های لازم رو کامل کنید و پست را برای نمایش در سایت انتشار بدید.

add-new-post-on-wordpress-s

بخش های لازم مشخص شده است. در کادر بالا بخش عنوان باید عنوان پست رو وارد کنید  و در بخش محتوای پست، متن اصلی را قرار میدهید یا تایپ میکنید. در سمت چپ دکمه ی انتشار قرار داره که برای انتشار پست بعد از پایان نوشتن پست استفاده میشود. در ستون سمت چپ بخش های دیگه ای که وجود داره را در تصویر زیر مشاهده کنید. آموزش نوشتن پست در وردپرس

category-tags-and-image-p

بخش دسته ها برای تعین دسته بندی مطالب و پست ها در سایت است مثلا یک نوشته در دسته بندی اخبار سایت قرار میگیرد و یک پست دیگر در دسته آموزش قرار داره اگه قبلا وجود داشته باشه اسمش داخل اون لیست نمایش داده میشه , اما اگه نه با استفاده از گزینه ی افزودن دسته تازه میتوان یک دسته ایجاد کرد و نوشته را در آن دسته قرار داد. آموزش نوشتن پست در وردپرس

برچسب ها هم همون طور که می دونید هر نوشته می تونید نزدیک 7 تا 8 برچسب داشته باشه این بخش در سئو خیلی مهمه اگه درست عمل کنید می تونه تاثیر خوبی روی سایت شما داشته باشه اما اگه نه برعکس عمل می کنه و تاثی منفی خواهد داشت (برچسب ها کلمات کلیدی هستم که در پست نوشته شده هر کلمه باید با کاما ( , ) از هم جدا شده باشد.)

و تصویر شاخص اولین تصویر این پست تصویر شاخص این پست هستش اگه به ستون کناری بخش تازه ترین نوشته ها نگاه کنید عنوان هر پست با یه تصویری در کنارش نمایش داده میشه که اون تصویر از این بخش اضافه شده و به عنوان تصویر شاخص شناخته میشه.

public-post-on-wp

در سمت چپ اولین باکس مربوط میشه به بخش انتشار اگر می خواهید مطلب رو به صورت ساده در سایت قرار بدید نیازی نیست این قسمت رو تغییر بدید اما اگر می خواهید مثلاً به این مطلب رمز بدید یا خصوصی باشه و یا بخواید ساعت انتشارش رو تغییر بدید یعنی الان که مطلب رو نوشتید تموم شد مشخص کنید یه هفته بعد در ساعت مشخصی تو سایت منتشر بشه یا تاریخ گذشته. دارای سه گزینه ی (وضعیت , نمایانی و انتشار) وضعیت همین گزینه که در تصویر مشخص هستش می باشد جلوی گزینه یه لینک وجود داره به نام ویرایش اگه بزنید محتویات اون گزینه نمایش داده میشه + گزینه ی لغو که الان برای گزینته ی وضعیت به این صورت هستش.

new-post-wordpress-7

در تصویر بالا گزینه نمایانی فعال هست که قابلیت سنجاق کردن این نوشاته وجود داره فرض کنید قالب وردپرس شما وبلاگی هست و در صفحه ی اصلی مطالب رو نمایش میده و شما می خواین یه مطلب همیشه در اول پست ها قرار داده بشه با فعال کردن گزینه ی سنجاق کردن این اتفاق خواهد افتاد, گگزینه های بعدی برای رمزدار کردن و خصوصی کردن نوشته هستش. گزینه ی رمزدار رو که بزنید یه بخش نمایش داده میشه برای وارد کردن رمز که فقط کسانی که رمز رو دارن می توانند پست رو ببینن. خصوصی هم برای اعضای سایت. آموزش نوشتن پست در وردپرس

و در آخرین گزینه ی انتشار قرار داره. الان تاریخ نوشته به خاطر اینکه افزونه فارسی ساز و یا … رو نصب نشده است میلادی نمایش داده میشه که تاریخ فعلی هست مثلا اگه بخواهید نوشته فردای این روز منتشر بشه 20 رو باید به 21 تغییر داد در این صورت فردای اون روز در ساعت 8 و 47 دقیقه مطلب به صورت خودکار در سایت منتشر میشه. بعد از تعیین تاریخ و ساعت باید روی گزینه ی قبول کلیک کنید. همینکه می توان مشخص کرد که این نوشته در تاریخ گذشته منتشر شده و تاریخ رو به عقب تغییر بدید , به این صورت تاریخ انتشار اون مطلب در به صورت که شما تغییر دادید نمایش داده میشه.

wp-new-post-8