سئو در کسب و کارهای اینترنتی

1
139
سئو در کسب و کارهای اینترنتی SEO
سئو در کسب و کارهای اینترنتی SEO

سئو در کسب و کارهای اینترنتی همه ما داستان جک و لوبیای سحرآمیز رو شنیده‌ایم. پسر جوانی که از ساقه لوبیای سحرآمیزی که در بیرون خانه‌اش رشد کرده بود بالا رفت و به پول و ثروت فراوانی رسید. در دنیای امروز سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا  Search Engine Optimization =SEO برای وب سایتهای کسب و کار اینترنتی، مشابه لوبیای سحرآمیز است. سئو سبب جهش چشمگیری در کسب و کارهای اینترنتی میشود! سئو در کسب و کارهای اینترنتی را جدی بگیرید.

چرا سایت‌های کسب و کار اینترنتی به سئو نیاز دارند؟

تمامی شرکت‌های بزرگ یا کوچک، حرفه‌ای یا تازه تاسیس، برای  حداکثر سوددهی به SEO نیاز دارند. در ادامه به برخی از دلایلی که چرا باید از سئو در کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنیم اشاره میشود.

دلیل اول: سئو برای کمک به مشتریان جهت پیدا کردن شما مهم است

ایجاد سایت کسب و کار اینترنتی بدون سئو مانند هزینه کردن پول زیاد بدون هدف است. آمارها نشان میدهد که سئو ارگانیک یکی از مهمترین روش‌های جذب بیننده به سمت سایت است. 

آمارها نشان میدهد که ۸۹ % مشتریان برای تصمیم گیری نهایی خرید خود از موتورهای جستجو استفاده میکنند. بنابراین توجه نکردن به SEO باعث عدم توجه مشتریان بالقوه اینترنت به سایت شما در زمان خریدهای اینترنتی میشود.

حدود نود درصد کاربران برای خرید اینترنتی از موتورهای جستجو استفاده میکنند
حدود نود درصد کاربران برای خرید اینترنتی از موتورهای جستجو استفاده میکنند

زمانی که سایت شما در نتایج جستجو قرار نگیرد، افراد کمتری به سمت کسب و کار شما می‌آیند و فروش کمتری خواهید داشت و رشد کسب و کار شما کاهش مییابد. در همین زمان، رقبای شما فروش و سود بیشتری خواهند داشت شما به آنها اجازه دادید تا قویتر شوند. به عبارت دیگر هر کسب و کار اینترنتی پتانسیل زیادی برای رشد دارد.

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از وضعیت جایگاه متوسط خود در موتورهای جستجو راضی هستند. اگر این سایتها به اهمیت قرار گرفتن در رتبه‌های بهتر و نقش آن در فروش و درآمد بیشتر خود واقف باشند قطعاً تلاش بیشتری خواهند داشت. سئو در کسب و کارهای اینترنتی موثر است.

دلیل دوم: سئو یک روش مقرون به صرفه برای رشد بیشتر کسب و کار اینترنتی است.

در کسب و کارهای اینترنتی روش‌های مختلفی برای جلب مخاطبین و دیده شدن وجود. PPC، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، و… که استفاده از هر کدام نیازمند داشتن برنامه و استراتژی مخصوص و در زمان معین است.

هنگامی که رقابت بین شرکتها زیاد میشود میزان هزینه کلیک روی لینکهای سایت برای افزایش ترافیک ورودی سایت در اینترنت زیاد میشود و گاهی سایتها مجبور به خرید بنرهای تبلیغاتی و سایر روشها میشوند. در این زمان SEO نقش خود را به عنوان یک روش مقرون به صرفه برای عدم وابستگی به سایر روشها به خوبی ایفاء می کند.

برخلاف روش ترافیک به ازاء پرداخت پول، ترافیک حاصل از سئو ارگانیک رایگان است. جای تعجب نیست که چرا SEO  برای کسب و کارهای اینترنتی همیشه محبوب است و به همین دلیل نقش سئو در کسب و کار اینترنتی حائز اهمیت است.

شما میتوانید حجم زیادی از ترافیک اینترنت بدون پرداخت هزینه مستقیمی به سمت کسب و کار خود جلب کنید. (البته هزینه هایی در ارتباط با کسب و حفظ رتبه و جایگاه سایت در موتورهای جستجو وجود دارد که این موضوع برای تمامی فعالیتهای بازاریابی اینترنتی صدق میکند).

شرکت‌های موفق تجارت آنلاین اهمیت زیادی برای بهینه‌سازی وب سایت‌های خود را جهت گوگل (و سایر موتورهای جستجو) میدهند. سئو در کسب و کارهای اینترنتی موثر است. گوگل روزانه بیش از یک میلیارد سوال را پاسخ میدهد!

سئو در کسب و کارهای اینترنتی
سئو در کسب و کارهای اینترنتی

تمامی کسب و کار اینترنتی موفق دارای اندیشه منحصر به فرد هستند. رویکرد، آماده‌سازی و برنامه‌ریزی متفاوت دارند. این شرکتها سئو را استراتژی کلی بازاریابی خود ادغام میکنند. SEO را با فعالیتهایی مانند بازاریابی محتوایی و شبکه های اجتماعی مرتبط میکنند که توسط یک مشاور متخصص در زمینه سئو هدایت میشود و سبب پر رنگ شدن سئو در کسب و کارهای اینترنتی است.

یکپارچه سازی جستجوگرها با دیگر فعالیت های بازاریابی سود دو فایده بزرگ دارد:

۱- اثر بخشی سایر فعالیتهای بازاریابی را زیاد میکند.

۲- افزایش دیده شدن کسب و کار شما میشود.

سئو موجب صرفه جویی در زمان و پول شما می شود و هزینه های تبدیل تبلیغات به بیننده و بیننده با مشتری را کاهش میدهد. با صرف کمتر هزینه، درآمد بیشتری را به دست خواهید آورد.

دلیل سوم: تاثیر سئو بلندمدت است، سئو سرمایه گذاری بزرگ است

SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) نتایجی را ارائه می دهد که هدفمند، مقرون به صرفه و قابل سنجش هستند و طولانی مدت هستند. سئو یک فرایند هفتگی یا ماهانه نیست که نیازی به تمدید نداشته باشد.

در سیستم پرداخت تبلیغات ppc، همان دقیقه‌ای که پرداخت را متوقف می کنید، ترافیک کاهش می یابد. SEO تنها روشی است که نتیجه آن مستمر است، شب و روز کار میکند. اثرات درازمدت یک برنامه جامع SEO بسیار واضح است.

بر خلاف اکثر اشکال بازاریابی، که هر ساله با یک صفحه سفارشی و از ابتدا شروع می‌شود، SEO در طول زمان، قوی تر می شود. شما می توانید بر اساس آنچه که در سال گذشته انجام دادید و بعد از آن رشد می کنید، تا زمانی که سود خود را دارید بر بازار تسلط باشید.

دلیل چهارم: سئو سبب مطرح شدن برند شما میشود

اگرچه بازاریابان برند سازی را به عنوان اولویت چهارم در بازاریابی اینترنتی در حوزه موتورهای جستجو معرفی کرده اند، اما میزان اهمیت این موضوع در حال افزایش است.اگر شما در حال فروش محصولی هستید که تنها در فروشگاه‌ها قابل عرضه است، مانند نوشیدنی، بنزین و مواد شوینده یا اینکه یک کمپین انتخاباتی را هدایت می‌کنید. برندسازی باید جزو اولویت اول شما باشد.

یک دیدگاه